Housing.lt

Klinkerio plytelės - tvirtas pasirinkimas

Dėl puikių eksploatacinių savybių, tokių kaip vandens garų pralaidumas, atsparumas šalčiui, labai mažas vandens įgeriamumas, garantuojančių ilgą klinkerinių plytelių tarnavimo laiką, taip pat lengvo montavimo ir apdirbimo, vis dažniau fasado apdailai naudojamos klinkerinės plytelės tiek renovuojant senus pastatus, tiek statant naujus.

Klinkeris - tai labai tvirtas, atsparus šalčiui ir rūgštims keramikos gaminys. Jis yra gaminamas iš specialaus molio ar molio mišinių naudojant sudėtingą gamybos technologiją išdegant gaminį labai aukštoje (1 100-1 300˚ C ) temperatūroje, kol jis tampa tvirtas lyg akmuo.

Naudojant klinkerines plyteles kartu su termoizoliacine sistema visa fasado apdaila saugoma nuo atmosferos poveikio gerokai pagerinama pastato vertė. Plytelės gali būt klijuojamos tiesiai ant sienos: putų polistirolo plokštėmis, akmens vatos. Naudojant fasado plyteles gerokai atpinga statyba, nes joms nereikia plataus pamato.

Gamykla „Feldhaus klinker" - viena seniausia ir didžiausia klinkerio plytelių gamintoja Europoje. Nuo 1857 m. „Feldhaus Klinker" gamina aukščiausios kokybės, įvarių formų klinkerio produktus. Jų asortimentas išsiskiria spalvų ir paviršių įvairove: plytelės gaminamos lygiu, rifliuotu, sendintu, smėlėtu paviršiumi. Jos puikiai dera ir su dekoratyviniu tinku, su stiklų, su medžio apdaila, todėl net išrankiausias klientas ras tinkamą sprendimą.

Angobu dengtos klinkerines plytelės traukia akį savo išskirtiniu atspalviu, ypač tolygiais spalvų perėjimais ir matiniais arba metalinės spalvos blizgiais paviršiais.

Įstorinių pastatų, pastatytų prieš daug metų iš plytų, fasadai šiandien pabrėžia meistrų neįtikėtinus gabumus. Šios dienos  svarbiausia „Feldhaus klinker" specialistų užduotis - naudojant naujausias technologijas ir šiuolaikinius įrengimus atkurti gaminamų klinkerinių fasadinių plytelių sendintų paviršių grožį ir išskirtinumą. Sendintos plytelės atrodo kaip rankų darbo, paviršiai yra grubūs ir natūraliai pasendinti, tuo pačiu pasižymi visomis klinkerinių plytų savybėmis, todėl išsiskiria akmens kietumu ir labai mažu vandens įgeriamumu.

Panaudojus klinkerinių plytelių kampus įmanoma atskirti, ar pastatas pamūrytas iš plytų, ar apklijuotas fasadinėmis plytelėmis. Kampinės„L" formos plytelės gaminamos pagal užpatentuotą technologiją, kai kampinė plytelė ne išpjaustoma iš plytos, o formuojama išspaudžiant molį į reikalingą kampo formą, taip nebūna jokių atliekų, fasadas bus ne tik ilgaamžis, bet ir atrodys nepriekaištingai. Šitokiu būdu galima pagaminti 6 kartus daugiau kampinių plytelių nei gaminant įprastai.

Spalvų įvairovė išgaunama iš natūralių žaliavų dėl skirtingo molio maišymo, degimo būdo, degimo trukmės, temperatūros bei įvairių mineralų kiekio. Jos niekada neišbluks, spalvos išliks tokios pat ilgus metus.

Lietuvos klimatas yra itin nepalankus išorinių sienų ilgaamžiškumui, pastato fasadas pastoviai veikiamas intensyvios kapiliarinės kondensacijos procesų, statybinės konstrukcijos veikiamos vandens, šalčio bei atitirpimo kaitos, taip pat kitų agresyvių medžiagų, todėl pastatų fasadams ir pamatams turėtų būti naudojami tokiai aplinkai pritaikyti produktai.

Siekiant užtikrinti fasado apdailos ilgaamžiškumą bei patvarumą apdailai naudojamos medžiagos įgeriamumas neturėtų būti didesnis kaip 6 %, kadangi dėl temperatūros svyravimo kinta klijų ir keramikos sukibimas.

Klinkerio plytelės vertinamos dėl jų įvairiapusiško panaudojimo.Tai yra idealus pasirinkimas tiek renovuojamam, tiek naujos statybos namui. Klinkerio plytelės gali būti klijuojamos be jokio pamato ir tuo pačiu atrodys kaip mūrinė siena.

Statiniai iš klinkerio tarnauja ilgai, jiems nereikia jokios priežiūros. Klinkerio plytelės lengvos, todėl jas galima naudoti beveik visur. Jos mažai įgeria vandenį, tad neįsigeria nešvarumai, juos be vargo nuplauna lietus. Paviršius atsparus vėjui ir orų kaitai, įbrėžimams ir smūgiams.

Klinkerinių plytelių fasadas niekada nepakeis savo spalvos, neišbluks, kadangi jo visiškai neveikia ultravioletiniai spinduliai.

Yra didžiulis spalvų, formų ir įvairių paviršiaus struktūrų pasirinkimas, todėl galima išsirinkti pagal kiekvieno individualų poreikį.

Ilgalaikis klinkerio plytelių fasadas laikui bėgant nekels jokių rūpesčių ir nereikalaus papildomų investicijų, priešingai nei dekoratyvinis tinkas, kuris po kelerių metų atrodys senoviškai ir reikės pastovių investicijų, kad fasadas vėl atrodytų gerai.

Nesvarbu, ar plytelės bus naudojamos išorei ar vidui, senos ar naujos statybos pastatui, nuosavam namui ar verslo pastatui, - klinkerio plytelės su įvairiomis apšiltinimo sistemomis patenkins Jūsų poreikius. Vis daugiau architektų vertina universalų klinkerio plytelių pritaikymą dideliuose senos ir naujos statybos pastatų projektuose. Klinkerio plytelės jau senai tapo puikia tradicine mūro statinio alternatyva.

 


Rekomenduojamos medžiagos:

Klinkerinės plytelės

FeldhausR287DF9

amari viva rustico aubergine

f2518cb3f10cf59.jpg

r550nf_mustertafel_1

0b3252ea3489036.jpg

Sendintos klinkerio plytelės

Feldhaus R690NF14

Klinkerinės plytelės

Feldhaus R700NF

anthracit liso

344d051f2165b1c.jpg

2c5a338e0a59b6f.jpg

d3d5fda783a364f.jpg