Uždaryti
(0) Produktas(-ai)
Jūsų pirkinių krepšelis yra tuščias!
Kategorijos
  Filtras
  Preferences
  Ieškoti

  Kodėl klinkerio fasadai ir sienos atrodo neestetiškai?

  Labai dažnai sienas, fasadus ir tvorų stulpelius iš klinkerio plytų arba fasoninių elementų dengia neestetiškos, baltos apnašos, kurios pradžioje būna nedidelės, o laikui bėgant virsta nuobėgomis, kurios padengia vis didesnį plytų ir siūlių paviršių.

  Šios kristalinės dėmės ne tik gadina klinkerio plytų sienų, fasadų ar tvorų stulpelių išvaizdą, bet ir sąlygoja siūlių, o laikui bėgant ir plytų mechaninius pažeidimus Tai yra susiję su didėjančia druskų, kurios sudaro apnašas ir dėmes, kristalizacija.

  KRISTALINIŲ DĖMIŲ IR NUOBĖGŲ ATSIRADIMO PRIEŽASTYS

  Esama daug nuobėgų ir kristalinių dėmių atsiradimo priežasčių. Svarbiausia - druskos tirpalų migravimo į siūlių paviršių procesas. Išgaravus vandeniui iš kristalizuojančios druskos susidaro kristalinės dėmės. Šių junginių gali atsirasti iš skiedinių, klinkerio plytų ir fasoninių elementų, kurie gaminami naudojant netinkamas žaliavas, sudėtinių medžiagų. Taip pat jų yra ir atmosferos krituliuose (lietuje, susikaupusiame sniege). Žinoma, galima šiek tiek apriboti iš aplinkos atsirandančių druskų, kurios skatina kristalinių dėmių susidarymą, poveikį izoliuojant ir impregnuojant siūlių paviršių hidrofobinėmis priemonėmis. Vis dėlto tokios procedūros yra brangios, o jų rezultatas - trumpalaikis, be to, būtina jas reguliariai kartoti, nes apsauginis sluoksnis po kurio laiko nudyla.

  GALAS PURVINOMS SIENOMS IR FASADAMS!


  Kiekviename skiedinyje dėl perteklinio, lyginant su būtinu rišamajai medžiagai hidratuoti, vandens susidaro nuo 10 nanometrų iki keliasdešimties mikrometrų vamzdelio formos plyšiai, vadinami kapiliarinėmis poromis. Jų specifinė sandara lemia, kad gali siurbti skystį, kuris vėliau keliauja kapiliarų sudaroma sujungtų kanalų sistema ir leidžia migruoti ištirpusioms druskoms, dėl ko atsiranda kristalinių dėmių.
  Norint apriboti šį migravimo procesą būtina nutraukti kapiliarinės struktūros vientisumą. Tai galima padaryti naudojant skiedinius, kurių sudėtyje yra nanometrinių dydžių priedų. Panaudojus šią technologiją, įmonė Alpol sugebėjo išgauti tankesnę ir sandaresnę skiedinių mikrostruktūrą, kurios kapiliarinis siurbimas, taigi ir įgertis yra daug mažesni. Druskos tirpalų migravimo stabdymas skiediniu apriboja kristalinių dėmių susidarymo procesą, o tai duoda regimąjį efektą - estetiškus fasadus.

  ALPOL siūlo nanoproduktų grupei priskiriamus gaminius, kurie daugelį kartų buvo apdovanoti už naujoviškumą ir aukštą kokybę


   

  • Klinkerio nanoskiedinys                                                
  • Klinkerio siūlių nanoglaistas nuo 3 iki 10 mm
  • Klinkerio nanobetonas
  • Klinkerio nanoklijai
  • Klinkerio nanoimpregnantas

  Aukso medalis 2012

   

  KLINKERIO NANOSKIEDINYS ALPOL AZ120-AZ126, KLASĖ M10, TIPAS G

  ALPOL nanoskiedinys - produktas, kuriame sukauptos geriausios rinkoje esamų skiedinių savybės. Be to, sudėtyje esantys nano priedai sumažina kristalinių dėmių atsiradimo ant klinkerio plytų sienų, fasadų ir kaminų priežastis, o ne padarinius. Tai vienintelis Europos rinkoje patentuotas klinkerio skiedinys gaminamas septynių spalvų. Skirtas apdailos plytoms mūryti ir sandūroms užpildyti, klinkerio plytų konstrukcinėms sienoms, kaminams, tvoroms, pamatams ir šuliniams mūryti. Skiediniu taip pat galima užpildyti iki 30 mm pločio plytų ir fasado plytelių sandūras. Tinka naudoti pastatų viduje ir išorėje. ALPOL nanoskiedinys gaminamas septynių spalvų: šviesiai pilkos, pilkos, smėlio, raudonos, rudos, grafito ir juodos.

  AZ 120 grafitinis AZ 121 pilkas AZ 122 rudas AZ 123 raudonas AZ 124 šviesiai pilkas AZ 125 juodas AZ 126 smėlinis

  ALPOL nanoskiedinio visą maišo turinį išmaišyti mechaniniu arba rankiniu būdu su nurodytu švaraus, šalto vandens kiekiu iki gaunamas vientisas mišinys ir numatyta konsistencija, Mūryti per visą siūlę. Skiedinį kloti mentele ir išlyginus pašalinti perteklių. Šiek tiek skiediniui sustingus, mūre suformuoti tinkamo profilio siūlę rievikliu. Su vandeniu sumaišytą skiedinį būtina sunaudoti per 3 valandas. Jeigu per šį laiką skiedinys sukietėja, būtina jį iš naujo intensyviai išmaišyti, bet nepilti vandens. Per didelis vandens kiekis neigiamai veikia visas skiedinio savybes: kibumą, atsparumą, rišimo trukmę ir atsparumą kristalinėms dėmėms. Taip pat gali pakisti siūlių spalva. Darbus atlikti ypač atidžiai, o galimus mūro nešvarumus nedelsiant šalinti sausai. Rekomenduojama naudoti švarius nerūdijančius įrankius. Darbus atlikti nuo +5 °C iki +25 °C aplinkos temperatūroje. Į skiedinį nepilti jokių kitų medžiagų. Naują mūrą bent 7 dienas apsaugoti nuo nepalankių atmosferos veiksnių uždengti plėvele. Apdailos paviršių nemūryti ūkanotomis, lietingomis ar karštomis dienomis.

  PAGRINDINIAI ALPOL NANOSKIEDINIO PRIVALUMAI:


  - Atsparus kristalinėms dėmėms
  - Atsparus šalčiui
  - Didesnio patvarumo                               
  - Laidus garams

  PAGRINDINES TAISYKLES DIRBANT SU APDAILINIU MŪRU:

  - Naudoti mūro horizontalią izoliaciją             

  - Į sausą skiedinį visada pilti reikiamą vandens kiekį
  - Šviežią mūra saugoti nuo saulės ir lietaus 

  - Būtina visada gerai išmaišyti skiedinį
  - Mūrų palankiomis atmosferos sąlygomis   

  - Mūryti per vieną ciklą, įskaitant ir siūlių glaistą

  KLINKERIO SIŪLIŲ NANOSKIEDINYS ALPOL AZ 150-156, KLASĖ M10, TIPAS G


  ALPOL klinkerio siūlių nanoglaistas - smuikiagrūdis skiedinys, kuris papildo klinkeriui skirtą nanosistemą, gaminamas tų pačių spalvų kaip ir ALPOL nanoskiedinys. Skirtas mūrų, tvorų, pamatų, fasadų, kaminų iš klinkerio apdailos plytų, klinkerio fasado plytelių siūlėms glaistyti, taip pat nuo 3 iki 10 mm pločio sandūroms tarp fasado natūralaus (išskyrus marmurą) ir dirbtinio akmens plokščių užpildyti. Dėl sudėtyje esančių nanopriedų siūlių nanoglaistas yra ypač atsparus kristalinėms dėmėms. Nenaudoti agresyviomis sąlygomis ir po vandeniu. Tinka naudoti pastatų viduje ir išorėje.

   

  Siūlių apdailai būtiną kiekį sumaišyti su tinkamu kiekiu švaraus, šalto vandens. Maišyti rankomis arba mechaniniu būdu, kol gaunamas vienalytis mišinys ir numatyta konsistencija. Palikti apie 5 minutes ir vėl išmaišyti. Taip paruošta mase, naudojant siūlių rieviklį, nuo viršaus iki apačios tiksliai užpildyti pirmiausia horizontalias, po to vertikalias siūles. Darbus atlikti ypač kruopščiai, o galimus plytelių nešvarumus nedelsiant pašalinti sausuoju būdu. Rekomenduojama naudoti švarius nerūdijančius įrankius. Su vandeniu sumaišytą masę sunaudoti per 1 valandą. Jeigu per šį laiką masė sukietėja, būtina ją iš naujo išmaišyti, bet nepilti vandens. Per didelis vandens kiekis neigiamai veikia visas skiedinio savybes; atsparumą, rišimo trukmę, stabilumą ir atsparumą kristalinėms dėmėms. Dėl to gali atsirasti paviršiaus spalvos pokyčių. Darbus atlikti nuo +5°C iki +25°C aplinkos temperatūroje. Į skiedinį nepilti jokių kitų medžiagų. Naują siūlę bent 7 dienas apsaugoti nuo nepalankių atmosferos veiksnių - uždengti plėvele. Siūlių neglaistyti ūkanotomis, lietingomis ar karštomis dienomis.

  KLINKERIO NANOKLIJAI ALPOL AK 518, KLASĖ C2TS1


  Fasadų fasoniniams elementams ir klinkerio plytelėms bei visų rūšių keraminėms dangoms, natūralaus ir dirbtinio akmens (išskyrus marmuro) plokštėms klijuoti ant visų rūšių vertikalių ir horizontalių, įskaitant ir kritinius (linkusius deformuotis, šildomus, terasos, balkonai ir pan.), paviršių. Dėka unikalios receptūros ir sudėtyje esančių nanopriedų, klijai yra labai atsparūs druskų kristalinių dėmių susidarymui. Nanoklijai - klinkerio sistemos elementas, kurią sudaro nanoskiediniai ir siūlių nanoglaistai. Jeigu klijai naudojami akmens dangai klijuoti, kiekvieną kartą būtina atlikti bandymą dėl spalvos pakitimų. Tinka naudoti pastatų viduje ir išorėje.

  Maišo turinį išmaišyti mechaniniu arba rankiniu būdu su nurodytu švaraus, šalto vandens kiekiu, kol gaunama vientisa ir numatyta konsistencija. Palaukti 5 minutes ir vėl išmaišyti.
  Klijus tepti ir paskleisti lygia mentelės briauna ant pagrindo ir plytelės apatinės pusės. Pridėti plyteles, švelniai jas prispausti prie pagrindo taip, kad nesusiteptų jų paviršius. Klijuojamų plytelių nedrėkinti. Priklijavus plyteles, jas galima koreguoti 10 minučių. Plyteles būtina suklijuoti ne vėliau kaip per 20 minučių nuo klijų ištepimo ant pagrindo. Kadangi klijai nenuteka, galima nenaudoti atstumo intarpų. Klijus sunaudoti per 1 valandą, kai išmaišomi su vandeniu. Jeigu per tą laiką klijai sutirštėja, dar kartą intensyviai išmaišyti be vandens. Padauginus vandens, pailgėja rišimo trukmė ir pablogėja visos klijų savybės, iš jų: kibumas, slysmas ir skersinė deformacija. Nesunaudotas, kietėjantis ruošinys netinka pakartotinai skiesti vandeniu ir reikia jį išmesti. Darbus atlikti nuo +5 °C iki +25 °C aplinkos temperatūroje. Į klijus nepilti jokių medžiagų. Klijus saugoti, kad pernelyg neperdžiūtų ir nesudrėktų.

  MINERALINIŲ PAVIRŠIŲ NANOIMPREGNANTAS ALPOL Al 780


  Plytų ir klinkerio plytelių, natūralaus ir dirbtinio akmens paviršiams impregnuoti. Preparatas taip pat tinka betonui, grindinio trinkelėms, cemento ir keraminėms čerpėms, plytelių sandūroms ir sujungimams hidrofobizuoti. Išdžiūvus susidaro apsauginis sluoksnis, saugantis nuo vandens ir agresyvių medžiagų skverbimosi. Nekeičia impregnuojamų elementų spalvos. Gali būti naudojamas šarminiams mineraliniams paviršiams. Paviršių impregnavimas prieš užglaistant sandūras padeda pašalinti atsiradusius nešvarumus. Tinka naudoti pastatų viduje ir išorėje.

  Nanoimpregnantą gausiai tepti ant pagrindo minkštu dažymo teptuku ar voleliu. Tolygiai paskleisti nuo viršaus, neleisti, kad nubėgtų ir sustingtų. Didesniuose paviršiuose rekomenduojama taikyti purškimą žemu slėgiu. Vengti, kad nesusidarytų rūkas. Daugelį paviršių pakanka ištepti vienu nanoimpregnanto sluoksniu. Išimtiniais atvejais, kai paviršius yra labai įgeriantis, užtepti antrą sluoksnį iki išdžius ankstesnis (paviršius turi būti dar drėgnas). Nanoimpregnantu išteptas vietas greitai nuplauti vandeniu. Impregnuotų sluoksnių nedažyti. Nanoimpregnanto nenaudoti hidroizoliacijai. Nepanaudotą nanoimpregnantą laikyti sandariai uždarytoje pakuotėje.

  PLYTŲ IR PLYTELIŲ VALIKLIS ALPOL Al 770


  Kristalinėms dėmėms nuo klinkerio plytų ir plytelių, akmens masės plytelių, glazūros, keramikos ir grindinio trinkelių valyti. Preparatas taip tinka cemento ir kalkių skiedinių likučiams, rūdims, aliejaus, riebalų, tepalų ir nikotino dėmėms šalinti. Gali būti naudojamas stiklo ir kai kurių metalų (pvz., nerūdijančio plieno, aliuminio, vario) paviršiams, kurių nepažeidžia, valyti. Taip pat tinka įrankiams valyti. Nekeičia valomų elementų spalvos. Tinka naudoti pastatų viduje ir išorėje.

  PAKUOTĖ

  1 kg butelis, 5 kg kibiras

  SUSISIEKIME