Uždaryti
(0) Produktas(-ai)
Jūsų pirkinių krepšelis yra tuščias!
Kategorijos
  Filtras
  Preferences
  Ieškoti

  Dekoratyvinio tinko rūšys ir savybės. Kurį pasirinkti?

  Bene populiariausi Lietuvoje yra tinkuoti ir dažyti fasadai. Tačiau pakanka vos kelerių metų, ir ro­dos ką tik buvusios naujos sienos prašy­te prašosi remonto. Aptrupėję kampai, įtrūkę ir įskilę paviršiai, atšokęs atsilupęs tinkas, apsamanojusios sienos nepuošia jokio pastato. Bėda ta, kad tai - ne tik estetinė problema, tokie defektai suke­lia grandininę reakciją ir kelia grėsmę šiltinimo sistemos efektyvumui bei il­gaamžiškumui.

  TVIRTAS IR ELASTINGAS

  Kad fasadas būtų apsaugotas nuo me­chaninės pažaidos, reikia jog apdailos medžiagos būtų kuo atsparesnės įvai­riems smūgiams ir spaudimui, pavyzdžiui neatsargiam žaidimui futbolo kamuoliu, kartotiniams smūgiams durų rankena į tą pačią sienos vietą ar sti­priai krušai.

  Kad fasadai kuo mažiau nukentėtų nuo įvairaus mechaninio poveikio, jų apdailos medžiagos turi būti atsparios šiam po­veikiui. Viena tokių atlaikanti net 100 J smūgį (toks smūgis atitinka 5 kg svorio, nukritusio iš 2 m aukščio, poveikį pavir­šiui) yra sistema Alpol Eko Plus Premium. Jos armuojamasis sluoksnis ir tinkas yra papildyti stiklo, anglies ir poliakrilamido pluoštais, todėl fasado apdaila tampa elastinga ir itin atspari tiek mechaniniam poveikiui, susijusiam su pastato eksploa­tavimu, tiek staigių didelių temperatūros svyravimų sukeltiems įtempiams.

  Nebijo drėgmės

  Nuolatinė drėgmė, gausus lietus ar snie­gas fasadui nebus baisus parinkus hidrofobines medžiagas, kitaip tariant tokias nuo kurių vanduo nubėga kaip nuo žąsies.
  Alpol Nanotinkas SWING fasadų šiltinimo ir apdailos produktai, taip pat dekoratyvi­nių tinku struktūra leidžia suformuoti labai glotnų paviršių. Kartu su hidrofobiniais priedais toks paviršius užtikrina, kad fasadas įgers labai mažai drėgmės ir neleis jai laikytis ant paviršiaus. Fasado atsparumą drėgmei dar sustiprina Alpol fasadiniai dažai, pasižymintys per­lamutro efektu.

  NEŽALIUOJA IR NESAMONOJA

  Ant neapsaugoto ir nešvaraus tinko pa­viršiaus susidaro palankios sąlygos dau­gintis mikroorganizmams, dėl kurių fa­sadas pažaliuoja ir apsamanoja. Pasirin­kus tinkus ir dažus su specialiais fungicidiniais priedais, šios problemos galima išvengti. Pavyzdžiui, junginys NanoBioResistant esantis visuose Alpol SWING fasadi­niuose tinkuose ir dažuose, kartu su itin maža jų vandens jgertimi neleidžia plisti mikroorganizmams (grybeliams, pelė­siui, dumbliams, samanoms) ir apsau­go fasadą nuo jų kenksmingo poveikio.

  Ilgametė darbo statybos rinkoje patir­tis rodo, kad geriausiai Lietuvos klimato sąlygoms tinka silikoniniai ir silikatiniai Alpol tinkai. Silikoniniai, vadinamieji savaime nusivalantys, tinkai pasižymi itin maža įgertimi bei antistatiniu poveikiu, tad jie yra labai atsparūs drėgmei, prie jų nelimpa joks purvas. O silikatiniai Alpol tinkai sujungia geriausias abiejų tipų tinku savybes: jie mažai įgeria drėgmę, yra laidūs garams ir atsparūs purvui. Taigi tinkamai pasirinktas tinkas užtikrina ne tik kokybišką ilgalaikę fasado apdailą, jam nereikia ypatingos priežiūros.

  Niekam nekyla abejonių, kad fasadų šiltinimo ir apdailos kokybė bei ilgaamžiškumas - labai svarbu. Tačiau ne mažiau svarbi fasado estetinė išvaizda bei priežiūros paprastumas.

  ESTETIŠKAS

  Tinkuoti ir dažyti namų pamatai arba co­koliai nebūtinai turi būti panašūs vieni į kitus, besiskiriantys tik spalva, samanėle ar raižyta faktūra. Fasadų apdailai galima rinktis iš daugybės

     

  paviršių pa­ruošimo tipų, formų ir spalvų, tinkamų tiek norintiems išlaikyti originalią pas­tato išvaizdą, tiek mėgstantiems ekspe­rimentuoti su itin moderniais - liumi­nescenciniais, žaižaruojančiais, atspin­dinčiais šviesą ar blizgaus metalo - ap­dailos sprendimais.

     

  Net paprastas fasadinis Alpol tin­kas gali nesunkiai tapti mediena, granitu, smiltainiu, plytomis ir vizualiai nesiskir­ti nuo šių imituojamų medžiagų. Tokias galimybes suteikia ALPOL WOOD kai fasadų dekoravimui pasitelkia­ma ne tik tekstūrų įvairovė, bet ir plati gamtos spalvų paletė. Taip apdailintus fa­sadus lengva prižiūrėti, pavyzdžiui, me­dienos faktūrą suteikiantis tinkas ir da­žai, kitaip nei natūrali mediena, nemasi­na kenkėjų, neblunka, nedega.


   

  Dar viena galimybė fasadui, ypač pa­matams, cokoliams ar intensyviai nau­dojamoms vietoms, paįvairinti yra tin­kai, sukuriantys mozaikos efektą, pavyz­džiui, serijos CREATIVO granitinis dekoratyvinis tin­kas ALPOL AT 398 ar mozaikinis ALPOL MOSAIC ir EXPRESS akmenukai. Abiem jais galima ne tik išgauti norimo atspalvio mozaikos efek­tą, bet ir užtikrinti paviršių patvarumą.

     

  SUSISIEKIME