Uždaryti
(0) Produktas(-ai)
Jūsų pirkinių krepšelis yra tuščias!
Kategorijos
    Filtras
    Preferences
    Ieškoti

    Gelžbetoninės perdangų plokštės - šiuolaikiškas statybos sprendimas

    Pagrindiniai pastatų iš surenkamo gelžbetonių plokščių privalumai:
    • Inertiškas vidinis betono sluoksnis žiemą kaupia šiluminę energiją, kurią atvėsus išspinduliuoja atgal, o vasarą, priešingai, sugeria šilumos perteklių. Pastovus komfortiškas mikroklimatas patalpose išlieka visus metus.
    • Naudojami specialūs sujungimo mazgai, kurie padeda optimaliai sujungti visas konstrukcijas tarpusavyje, kas užtikrina pastato sandarumą, ir išvengti šalčio tiltelių.
    • Trisluoksnių sienų šiluminė varža siekia 8,5 m2K/W.
    • Išorinės trisluoksnės sienos apsaugo nuo žemo dažnio transporto triukšmo, vidaus pertvaros sumažina oru sklindantį ir smūgių sukeliamą garsą, o vidinės gelžbetonio sienos suprojektuotos taip, kad atitiktų tarpbutinėms sienoms keliamus garso reikalavimus. Plokštes galima pagaminti surenkamo gelžbetonio elementus pagal klientui reikalingą garso klasę.
    • Ugniaatsparumas nuo 60 iki 180 min užtikrina pastato saugumą ir stabilumą gaisro atveju.
    • Mechaninis atsparumas apsaugo nuo atsitiktinio apgadinimo, neleidžia įgertai kritulių drėgmei ardyti konstrukcijos iš vidaus.
    • Nereikia tinkuoti. Sienų ir perdangos konstrukcijos pakankamai lygios, kad pakaktų tik glaistymo prieš
    dažymą, nėra būtinybės įrengti pakabinamas lubas.
    • Paruošta instaliacija. Nereikia visai arba gerokai mažiau lieka elektros ir santechnikos kanalų pjaustymo bei užtaisymo darbų po sistemų įrengimo.
    • Galima statyti šaltuoju metų laiku (esant iki -20°C temperatūrai).
    • Statybos laikas iki 2 kartų trumpesnis nei statant iš kitų medžiagų konstrukcijų.

    Surenkamų gelžbetoninių gaminių montavimo reikalavimai:

    1. Bendroji dalis
    Kiaurymėtosios perdengimo plokštės projektuojamos ir gaminamos nepertraukiamo formavimo būdu, pagal užsakovo pateikta perdangų planą su nurodytomis angomis. Plokščių galinė briauna gali būti projekte numatytos geometrinės formos (pjaunama įstrižai arba laiptuotai).
    Plokščių gamybai naudojama betono klasė – C35/45. Standartiniai plokščiu aukščiai yra 180, 200, 250, 300, 400 mm. Standartinis plokščiu plotis yra 1200 mm. Galima pagaminti siauresnes plokštes, išilgai pjautas kas 100 mm, tačiau ne siauresnes kaip 300 mm arba 360 mm, 600 mm, 720 mm, 960 mm pločio. Plokščių laikomosios galios skaičiavimui bei parinkimui naudojama specializuota kompiuterinė programa. Visi gaminiai yra sertifikuoti statybos produkcijos sertifikavimo centre ir atitinka ES keliamus reikalavimus. Įtemptai armuotos kiaurymėtos perdangos plokštės plačiai naudojamos surenkamosioms perdangoms. Jų populiarumą lemia ekonomiškas skerspjūvis ir efektyvus gamybos būdas, gaminio aukščiu ir laikomosios galios įvairovė, lygus apatinis paviršius ir efektyvus panaudojimas pastato konstrukcijoje. Plokštėse gali būti suformuojamos įvairios angos ir kiaurymės. 
    Leidžiamos gaminio tolerancijos gali šiek tiek padidinti gaminio svori. Reikia nepamiršti, jog pasirenkant kraną būtina atsižvelgti ne tik i jo keliamąją galia, gaminio svori bet ir i kėlimo įrangos nuosavą svorį.

    2. Gaminių patikrinimas statybvietėje
    Rekomenduojama visu atvežtu gaminiu kokybę patikrinti prieš iškrovimą ir/ar jo metu. Tikrinant gaminiu geometrinius matmenis, reikia naudotis brėžiniais ir prie sutarčių pridedamomis gaminiu gamybos leistinu nuokrypių lentelėmis. Apžiūrint gaminius vizualiai būtina įsitikinti, kad jie neturi pažeidimu, galinčiu atsirasti krovimo ar pervežimo metu. Pastebėjus neatitikimus ar pažeidimus, apie juos būtina informuoti statybos vadovą ir gamintojo atstovą (projekto vadovą).
    Gamintojas įsipareigoja nedelsiant imtis visu veiksmu būtinų neatitikimams pašalinti, tačiau pretenzijos dėl gamini pažeidimų priimamos tik tada, kai jos užfiksuotos iki iškraunant gaminį ištransporto priemonės.

     

    3. Iškrovimas, kėlimas
    Plokščių iškrovimas ir kėlimas atliekamas specialiu kėlimo prietaisu – kėlimo traversa, kurią sudaro keliamoji sija su 2 kėlimo griebtuvais. Kėlimo griebtuvu padėtis ant keliamosios sijos pritaikoma plokštės ilgiui. Laisvieji plokštės galai negali būti išsikišę iš griebtuvo daugiau kaip 0,5 metro. Prikabinant kėlimo griebtuvą prie plokštės, reikia būti labai atidiems. Patikrinkite, ar plokštės užkabinimo zona nesugadinta ir pasirūpinkite, kad griebtuvas sugriebtu plokšte visu pločiu. Trumpoms plokštėms (iki 3 m ilgio) kelti, užtenka naudoti tik viena griebtuvą. Iškrovimo ir kėlimo metu būtina naudoti, prie griebtuvo esančias,
    apsaugines grandines, užtikrinančias saugu gaminio kėlimą ir prilaikymą netikėtai atsipalaidavus
    griebtuvams. Grandinės uždedamos pakėlus plokšte ne aukščiau, kaip 10 cm nuo atramų. Jos negali būti atkabinamos, kol plokštė neatsiduria tiesiai virš projektinio atraminio paviršiaus, 10 cm nuo jo. Susiaurintos plokštės, plokštės su išėmomis ar plokštės, kurios dėl kokios nors kitos priežasties negali būti keliamos griebtuvu, turi būti keliamos už specialiai jose įbetonuotu kilpų, kėlimo diržais ar kitu gamintojo rekomenduotu būdu.
    Jei plokštės galas susiaurintas, bet susiaurėjimas neviršija 0,5 m ilgio, plokštę rekomenduojama kelti įprastu būdu. Jei susiaurėjimas yra 0,5÷3,0 m, plokštė keliama už įbetonuotų kėlimo kilpų.
    Griebtuvais keliant plokšte su anga, būtinas laikytis nurodytu apribojimu. Keliant gamini
    griebtuvais su šonine išėma, turi būti vykdoma sąlyga – šoninė išėma turi būti toliau kaip 1,4 m nuo plokštės galo. Jei šoninė išėma yra arčiau nei 1,4 m nuo plokštės galo, gaminys keliamas už kėlimo kilpų.

    4. Montavimas
    Perdangos plokštės montuojamos ant išlyginamosios neopreno juostelės, pritvirtintos prie laikančiosios konstrukcijos (rygelio ar sijos). Prieš montuojant perdangos plokštes ant sieniniu plokščiu, reikia patikrinti atraminio paviršiaus lyguma. Jei atraminis paviršius nelygus, nelygumus reikia pašalinti ar išlyginti. Atrėmimo paviršiui išlyginti naudojamos plastmasinės ar metalinės (50mm×75mm) išlyginimo plokštelės-tarpikliai nuo 1 iki 20 mm storio. Bendras išlyginimo plokšteliu aukštis turi būti ne mažesnis kaip 15mm, kad po perdangos plokštės atramine dalimi pabėgtų betonas. Reikia atkreipti dėmesį i tai, kad išlyginimo plokštelės turi būti padėtos po perdangos plokštės vertikaliosiomis sienelėmis (išlyginimo plokšteles ties perdangų kiaurymėmis dėti draudžiama, kad neišlaužti betono perdangos atraminėje dalyje). Pakelta perdangos plokšte, montuotojai nukreipia i reikiama padėti - tiesiai virš atraminio paviršiaus ir atkabina apsaugines grandines. Signalizuotojui davus komanda, gaminys nuleidžiamas i projektine padėti. Prieš plokšte atkabinant nuo krano, patikrinama jos šoninė padėtis ir atraminio paviršiaus ilgis. Minimalus perdangos plokštės atraminio paviršiaus ilgis yra: ant muro - 10 cm, betono ar metalo - 8 cm.

    Montuojant siauresne nei 120 cm plokšte, reikia stengtis pjauta jos kraštą glausti prie sienos ar
    kitų konstrukcijų, bet ne prie kitos plokštės. Jei tai yra neįmanoma, tarp sveikos plokštės krašto ir
    šalia esančios išilgai pjautos plokštės krašto reikia palikti maždaug 2 cm tarpą, kad prirėmus klojinį, galėtume suformuoti apatinę siūlę, nesiskiriančią nuo kitu siūlių                                                                              .
    Jei perdangoje reikia suformuoti didele anga, gamintojas suprojektuoja ir pateikia specialią
    atraminę detalę bei nurodo jos atrėmimo vieta. Įrengiant šį mazgą, rekomenduojama tarp dviejų pilno ilgio perdangos plokščiu palikti projekte nurodyta tarpą, tada reikiamoje vietoje įstatyti atraminę detalę ir į suformuota nišą įleisti trumpąją perdangos plokštę. 



    5. Reguliavimas, išlinkio suvienodinimas
    Skirtingi gretimų plokščių išlinkimai gali atsirasti dėl daugelio veiksnių: neteisingo plokščių sandėliavimo, transportavimo, greta esančių plokščių skirtingo ilgio ir t.t. Jei šie išlinkio nesutapimai apatinėje perdangos pusėje viršija leistina dydi - 8 mm, plokščių išlinkį būtina
    suvienodinti. Daugeliu atveju tai galima atlikti reguliuojamais statramsčiais sukeliant i viršu
    žemiausiai esančią perdangos dali iš apačios i optimalų lygį pagal apatinį gretimo gaminio kraštą. Tokioje paremtoje padėtyje perdanga išlaikoma, kol pilnai sukietėja užpiltos siūlės.
    Sukeliant plokšte, reikia žiūrėti, kad jos galai nepasikeltų nuo atraminio paviršiaus. Kai sukėlimo į viršų nepakanka, labiausiai i viršų išlinkusi plokštė, gali būti spaudžiama iš viršaus uždėjus ant jos reikiamą svorį. Plokščiu išlinkio suvienodinimui dar gali būti naudojamas suveržimo įrenginys.
    Jis įstatomas iš viršaus i siūle tarp gretimų plokščiu toje vietoje, kur didžiausias išlinkių skirtumas ir užkaiščiavus mediniais kaiščiais suveržiamas. Suveržimo prietaisas paliekamas toje vietoje, kol betono mišinys siūlėje pasiekia projektinį stiprumą.

     


     

    6. Fiksavimas, ryšiu įrengimas 
    Plokščiu ryšiu kiekis ir įrengimo būdai yra nurodomi kiekviename projekte. Kadangi šį veiksnį apsprendžia daugybė skirtingų faktorių, projekte nurodomi ryšių įrengimo mazgai, jų vietos perdangoje ir betonavimo ypatumai. Dažniausia ryšiai įrengiami plokščiu galuose ties atramomis. Jei perdanga dirba kaip diafragma, ryšiai (inkarai) įrengiami ir su išilginėmis sienomis. Tam tikslui perdangos plokštės šonuose būna suprojektuotos išėmos.

    7. Sandūrų ir siūlių betonavimas
    Tarp plokščių esančias montažinės siūlės ir plokščių galus ties atramomis reikia užtaisyti smulkiagrūdžiu betonu, kurio stiprumo klasė gniuždant nurodyta projekte. Mažiausia leistina betono stiprumo klasė gniuždant C20 (Mpa), tačiau rekomenduoja C25, C30 (MPa). Maksimalus
    naudojamu užpildu skersmuo 8 mm. Betonas sutankinamas giluminiu vibratoriumi (galvutės diametras 20mm). Prieš siūlių ir inkariniu ryšiu betonavimą būtina įsitikinti, kad siūlėse nebūtų šiukšlių ar pašaliniu daiktų. Jei tarpelis tarp plokščiu didesnis nei 5 mm, rekomenduojama apatinę siūlės dalį užsandarinti montavimo putomis. Vykdant apdailos darbus, iš apačios siūlė užsandarinama silikoniniu arba akriliniu hermetiku.
    Ypatinga dėmesį reikia atkreipti betonuojant plokščių galus ties atramomis. Betonas, kuriuo užpilamos perdangos plokščiu kiaurymės, neturi subėgti giliau, nei plokštės atramos ilgis.
    Tai reiškia, kad plokščių kiaurymės, esančios galuose, prieš betonavimą turi būti užsandarintos ne giliau, kaip ties atrėmimo pabaiga. Tam tikslui, kartu su plokštėmis, yra patiekiami ir plastikiniai kiaurymių dangteliai. Be specialių dangtelių, kiaurymių užsandarinimui, rekomenduojama naudoti putų polistireną arba akmens vata.
    Perdangos plokščių vieno tiesinio metro siūlės betonavimo medžiagų skaičiuojamosios sąnaudos:

    Eil. Nr. Plokštės aukštis H, mm Betono kiekis, m³
    1.                180                              0,007
    2.                200                              0,008
    3.                250                              0,010
    4.                300                              0,013
    5.                400                              0,017

    Reikia neužmiršti, kad siūlėje, kur susiduria sveika ir išilgai pjauta plokštė, prieš užpilant turi būti uždėtas klojinys, leidžiantis suformuoti apatinę siūlę, nesiskiriančia nuo kitu, sveikų plokščių siūlių.
    Siūlių betonavimui rekomenduojama naudoti specialu karuti. Jo panaudojimas ženkliai sumažina darbo sąnaudas ir paspartina darbą.

    8. Priemonės žiema
    Montuodami plokštes žiema, būtinai nuvalykite sniegą ir ledą nuo plokščių ir jų atraminių paviršių. Siūlių užpildymo betoną rinkitės tokios kokybės ir su tokiais priedais, kad būtu galima teisingai ir kokybiškai atlikti darbus. Esant dideliam šalčiui (virš -10ºC), betonavimo vieta reikia
    uždengti ir šildyti. Kai betonavimo darbai užbaigti, patikrinkite, ar drenažo skylutės, esančios plokščių apačioje, neužakė.

    SUSISIEKIME