Uždaryti
(0) Produktas(-ai)
Jūsų pirkinių krepšelis yra tuščias!
Kategorijos
    Filtras
    Preferences
    Ieškoti

    Kokius blokelius rinktis - statant ekoligišką, šiltą ir tvirtą namą?

    Lietuvoje vis dar trūksta informacijos apie klimato kaitą, jos priežastis, poveikį ir padarinius bei galimus jų mažinimo būdus, prie kurių gali prisidėti kiekvienas Lietuvos gyventojas arba institucija. Klimato pokyčiai yra kiekvieno žmogaus problema, todėl ją spręsti turi kiekvienas. Tarptautiniu ir nacionaliniu lygmeniu imamasi teisinių, ekonominių, švietimo ir kitokių klimato kaitą mažinančių priemonių. Pasirinkdami vartojimo būdą ir medžiagas klimato kaitos poveikį sumažinti gali kiekvienas, tam yra daugybė būdų.

    Aplinkai draugiško namo koncepcijos įvairiose šalyse jos intensyviai kuriamos ir šiek tiek skiriasi. Pavyzdžiui, skirtingi reikalavimai namo energetiniam efektyvumui pasiekti Šiaurės ir vidutinių platumų namams. Tačiau principas bendras – statybai turi būti naudojamos kuo mažesnį poveikį per visą būvio ciklą darančios medžiagos, o pats namas turi būti itin sandarus ir gerai apšiltintas, siekiant minimizuoti kuro naudojimą šildymui ir optimaliai išnaudoti gamtos bei viduje esančius energijos šaltinius. Pavyzdžiui, saulės energija gali būti efektyviai panaudojama orientuojant pastato langus į pietų pusę, bei tiesioginės saulės ir šešėlių sistema efektyviai valdant patalpų temperatūrą.

    Šiandieniniame gyvenime, norint pasistatyti namą, reiškia ieškoti ir pasirinkti – aukščiausią kokybę, geriausias medžiagas, moderniausias technologijas ir išskirtinį dizainą. Vis daugiau šeimos, bendruomenės ir planetos labui dauguma namų savininkų renkasi ekologiškas statybines medžiagas savo namams. Ekologiškas gyvenimas suprantamas įvairiai. Dažniausiai tai suprantama kaip energijos ar kitų Žemės resursų taupymas ir nenaudojimas nuodingų statybinių medžiagų. Didėjanti ekologiškų statybos produktų gausa leidžia sukurti komfortą ir unikalų stilių Jūsų namams, tuo pat metu nepakenkiant gamtai.

    Šiuolaikinių modernių technologijų laikais, kai siūloma labai daug įvairių statybinių medžiagų, tradicinės keraminės plytos vis dar neužleidžia savo pozicijų ir tarp statybinių medžiagų užima garbingą vietą. Ypač vertinamos tokios jų ypatybės kaip gebėjimas akumuliuoti ir tolygiai atiduoti šilumą, ekologiškumas bei natūralumas. Būtent dėl šių ypatybių plytos padeda sukurti tinkamą patalpų mikroklimatą. Mūsų klimato sąlygomis keraminės plytos vienodai gerai atlaiko ir žiemos speigus, ir vasaros karsčius.

    Keraminiai blokai – natūralus mineralinis, ekologiškai švarus produktas, gautas naudojant natūralias žaliavas ir paprastą gamybos technologiją. Žaliavų pagrindas molis – įvairių mineralų (kaolinito, montmorilonito, hidrožėručių, nontronito) ir kristalinių uolienų irimo produktas, kasamas 3-11 m žemės gylyje. Drėkinant molį vandeniu, jis virsta plastiška molio tešla, iš kurios formuojami įvairūs gaminiai. Džiovinant kietėja, kaitinant iki 700 oC netenka kristalinio vandens ir praranda savo plastiškumą. Degant 950 oC temperatūroje (kuras – medžio pjuvenos) vyksta sudėtingi cheminiai-mineraloginiai medžiagos pakitimai: kai kurios molio sudedamosios dalys pradeda lydytis, skystoji dalis „suriša“ atskirus grūdelius ir viskas sutvirtėja, tankėja ir sumažėja tūris. Struktūros pagerinimui naudojami priedai: natūralus smėlis, sumaltos gaminių duženos, medžio pjuvenos arba durpės. Smėlis nesilydo, tik sumažina gaminių susitraukimą, sudarydamas keraminės masės karkasą. Medžio  pjuvenos arba durpės išdega, palikdamos oro pūsleles – mikroporas, todėl keraminės masės struktūra yra visiškai artima medienos struktūrai. Medis – žemė (molis, smėlis) – vanduo – oras – gamtiniai šaltiniai, savaime patvirtinantys ir produkto ekologiškumą.

    Pagaminto keraminio bloko konstrukcija suskaido medžiagą į daugybę sluoksnių, porų, pertvarėlių ir sienelių, o ramus oras tuštumose ir porose –geriausias ir sveikiausias šilumos laikytojas. Sveikas namas skaitomas tas, kurio sienos akumuliuoja šilumą, t. y. vyksta natūralus vėdinimas per poringą sienų medžiagą. Tokius namus, artėjant žiemai, galima pradėti šildyti 2 savaitėm vėliau, o pavasarį šildymo sezoną užbaigti 2 savaitėm anksčiau, nes keraminių blokų mūras yra inertinė medžiaga. Keraminių blokų mūras palankiai veikia žmogaus organizmą, garantuoja gyventojams sveiką aplinką, harmoningai įsilieja į jų gyvenimą, tarsi priartindamas statinius prie natūralios gamtos ir neišskiria žmogaus organizmui jokių pavojingų medžiagų.

    Keraminiai gaminiai − ilgaamžė medžiaga, minimaliai veikianti aplinką: jei kada nors ir tektų ardyti plytų sieną, jas galima panaudoti iš naujo, perdirbti ar sunaikinti nekenkiant aplinkai. Perdirbtų plytų skalda gali būti naudojama kelių konstrukcijoms, sienų garso izoliacijai, teniso aikštynų dangai ir pan.

    Pastaraisiais metais vis labiau populiarėjančios silikatinės statybinės medžiagos gaminamos iš kvarcinio smėlio, maltų technologinių kalkių ir vandens mišinio, kietinant hidroterminėmis sąlygomis ne mažesniame kaip 0,8 MPa slėgyje. Silikatinės plytos ir silikatiniai blokeliai – viena iš tinkamiausių aplinkosaugos požiūriu, ekologiškai subalansuotų statybinių medžiagų. Silikatiniai gaminiai gaminami iš gamtinių žaliavų, kurios kietinamos tik 200 °C temperatūroje suspaustu vandens garu, todėl jų gamybai suvartojama nedaug energijos. Šilumą sulaikančios išorinės silikatinių plytų ir blokelių sienos jau po dvejų metų sutaupo daugiau pirminės energijos, negu kainuoja jų gamyba, įskaitant šilumos izoliaciją.

    Svarbu paminėti ir tai, kad daugumoje statybinių medžiagų sudėtyje yra radioaktyviųjų elementų (kalio, radžio ir torio), todėl neatmetama prielaida, jog žmogų gali veikti jų spinduliavimas. Silikatiniai gaminiai pagal radioaktyvumo lygį higienos normų HN 85-1998 priskiriami pirmajai statybinių medžiagų ir statybinių gaminių klasei, nes neišskiria į aplinką jokių gyviems organizmams žalingų ar nuodingų medžiagų. Be to, silikatiniai gaminiai slopina iš išorės sklindantį radioaktyvų spinduliavimą.

    Akytojo betono (dujų silikato) blokeliai patalpoje palaiko sveiką, optimalų mikroklimatą, sienoje sukaupia šilumą. Jei patalpoje padidėjusi santykinė drėgmė, tokių blokelių siena lengvai sugeria vandens garus, o drėgmei sumažėjus, savaime greitai išdžiūsta. Sienų iš akytojo betono absorbcinis drėgnis siekia vos 4-6 proc, todėl jos būna „šiltos“. Dar viena labai svarbi akytojo betono savybė – jokiomis sąlygomis jame nesiveisia pelėsiai. Be to, akytasis betonas turi geras akustines savybes, apsaugo nuo triukšmo, yra nedegus, gaminamas iš ekologiškai švarių medžiagų. Būste, pastatytame iš akytojo betono blokelių, malonu gyventi, todėl nenuostabu, kad šiuolaikiškos statybos neįsivaizduojamos be akytojo betono gaminių.

    SUSISIEKIME